Stress

عجب معظلی هست این استرس! پس از کلی تحقیق و بررسی علمی تصمیم گرفتیم یک مطلب در این باره ینویسیم تا شاید کمکی باشد برای کسانی که به این عارضه وحشتناک دچار هستند، شاید هیچ چیز به اندازه این "استرس" ادم را اذیت و ازار ندهد همین استرس که شاید کم به ان توجه می کنیم بیش ترین ضررها را برای بدن ما دارد، بنده خودم چندین سال است که به این عارضه دچار هستم اصلا کسی را تا حالا از دوستان و فامیل سراغ نداشتم بگوید استرس نداشته ام یا اصلا ندارم!بنده خودم در مواقعی مانند کنفرانس های علمی و محیط کار یا حتی انجام پروژه های کاری و هنگام مصاحبه دچار استرس واقعا شدید می شوم فقط نفس عمیقی می کشم و می گویم چیزی نیست.ولی باز هم کمی اگر کارساز باشد ولی کلا کارساز نیست گفتیم چه کار کنیم خدایا همش هم مگه استرس می شود اصلا گاهی اوقات شما حافظه تان ضعیف می شود یا لکنت می گیرید یا تصمیم گیری که عصب های بسیار کوچک مغزی انجام می دهند یک ان مثل سیستم کامپیوتر خاموش می شوند و انگار فکر می کنی که باید چند ساعت صبر کنی تا سیستم مغزی ات روشن شود.

چند روز پیش یا یکی از دوستانی که پروژه بسیار سنگین اش را قبول کرده بودم هنگام گفتگو در مورد پروژه اتفاقی به مبحث استرس و اینکه چکار کنیم متوقف شود رسیدیم وای بنده همین طور متعجب مانده بودم! اگر بگویم بعضی واقعا باعث می شوند استرس به شما هم منتقل شود شاید باور نکنید ولی حاظرمثابت کنم مثلا ما هنگامی که ازمون ارشد داشتیم چند نفری که انجا بودند مدام عادت کرده بودند به دیگران استرس را تزریق کنند من که حتی صدای ان ها کند به گوشم می رسید باعث می شد تپش قلب بگیرم دقت کنید ان ها خیلی دور بودند ولی من واقعا استرس گرفتم با این که مطالب را بلد بودم ای بگویم خدا چکارش کند!!!

حسابی ما را استرسی کرد و ما وارد امتحان شدیم یکسری مطالب واقعا از خاطرمان رفت می خواهم بگویم انقدر این استرس قوی هست که به هزار جای بدن شما صدمه می زند پوست، تک تک سلول های ریز و درشت، حتی مغز شما را گاهی اوقات تا اوج مرگ می برد یعنی اگر استرس خفیف داشته باشید گاهی اوقات به مرگ هم خواهد انجامید.

خلاصه ان همکاری که پروژه اش را قبول کرده بودیم گفتم شما چقدر استرسی هستید به من هم استرس وارد می کنید گفتم قرصی مصرف می کنید؟ اگر بدانید در جواب چه گفت با خودم گفتم وای به حال بدن و روح ما ؟!

قرصی که این همکار ما مصرف می کرد اسمش آسنترا بود من گفتم چه قرصی هست گفت اگر مصرف کنی باعث می شود استرس را از بین ببرد؟!

اولا در باب این موضوع بگویم به هیچ وجه قرص شیمیایی مصرف نکنید که بدن شما را زودتر از هر چیزی که شما فکرش را بکنید از بین می برد. ببینید اولین جایی هم که تاثیر گذار هست مغز شما که همه کاره هست می باشد. بنده کمی تعجب اور در اینترنت سرچ کردم : ببینید کارایی این قرص چست؟

_آسنترا نام تجاری سرترالین است که از دسته داروهای مهار کننده باز جذب سروتونین (SSRI) می باشد.

موارد مصرف: 

آسنترا در درمان اختلالات  افسردگی  توأم یا بدون اضطراب، اختلالات پانیک یا وحشت زدگی (دوره های کوتاه اضطراب شدید یا حملات پانیک)، اختلالات وسواسی – اجباری obsessive – compulsive (تفکرات اجباری، رفتارهای تکراری مانند شستن مداوم دستها)  بکار می رود.

موارد منع مصرف:

آسنترا  در موارد وجود حساسیت به سرترالین یا سایر ترکیبات موجود در این دارو نباید مصرف شود. تجویز هم زمان و یا با فاصله کمتر از دو هفته آسنترا  با مهار کننده های مونوآمین اکسیداز (MAO) نیز ممنوع است. 

احتیاط ها و هشدارها:

در صورت ابتلا به بیماری های مزمن، اختلالات متابولیک، وجود حساسیت بیش از حد به داروها و نیز مصرف سایر داروها حتماً پزشک خود را مطلع سازید. 

مواردی که باید به پزشک  اطلاع داده شود:

ابتلا به بیماری کبدی (اگر لازم باشد، پزشک مقدار داروی تجویز شده را کاهش داده و یا فواصل   تجویز آن را افزایش می دهد). 

سابقه بروز حملات صرعی 

سن کمتر از 16 سال 

Image result for Stress

ببیند وقتی ما خودمان نمی توانیم به خودمان کمک کنیم یک قرص شیمیایی می خواهد به ما کمک کند! همه قرص های شیمیایی فقط مسکن هستند یعنی "به عبارت بهتر دردم را ساکت کن قرص جانخنده" وقتی که مدام یک قرصی مصرف شود شما به ان عادت می کنید و مغز شما کند می شود که شاید دانشمندان خیلی چیزهای ریز خیلی ریز  را که داروهای شیمیایی تاثیر می گذارد را کشف نکرده باشند یا در کتب علمی نیاورده باشند، فکرش را بکنید مثلا یک لیوان اب داخل باک ماشین بریزید هر روز

خلاصه ما بعد از بررسی های علمی تصمیم گرفتیم اولا یک ورزش ثبت نام کنیم سبک و نه انقدر سنگین که از پس ان بر بیاییم چون قشنگ استرس و وضعیت جسمانی شما را تنظیم می کند. و باعث می شود شما از شر این استرس لعنتی خلاص شوید. دوما هم استفاده از تجربیات علمی بسیاری از بزرگان اهل محله و فامیل و دوستان که از همه ان ها نظر را گرفتیم و یک چند هفته ای فکر کردیم که خداوند گیاهانی بر روی زمین قرار داده که باعث می شود که درد و بیماری هایی که انسان دارد به راحتی با داروهای گیاهی قابل درمان باشد و ما هم یک داروی زیبا و خوش عطر و خوش طعم را پیدا کردم وای از روزی که این دارو را بنده مصرف می کنم نمی دانید چه تاثیراتی دارد حتی دوستمان هم که زنگ می زند و گاهی اوقات سوال می کند از ما چکار می کنی ما می گوئیم بابونه میل می کنیم. البته به حاج خانم و برادر و حتی اشانایان گرامی هم این دارو را معرفی کرده ام واقعا بعضی ها اصلا اسمش را نمی دانند یا هیچ اطلاعاتی ندارند و به سادگی می گویند بیخیالش ما همان قرص های شیمیایی را می خوریم حالمان را عالی می کند.عجب چرا چون شناختی ندارند یا خواهرمان هر سری از این به بعد در داشگاه تدریس دارد بنده ان را می جوشانم و قبل از اینکه صبح اماده بشود و برود برایش یک لیوان درست می کنم تا میل کند.خوب بگذارید خواص این داروی گیاهی را بگذارم.

بابونه

Image result for ‫بابونه‬‎این هم از لیوان ما که اولین بار شروع کردیم برای مصرف این داروی گیاهی زیبا و قشنگ که واقعا لذت فراوانی دارد هر چقدر بگویم کم گفتم:خنده ارامش را با این دارو تجربه کنید.

البته یک سری مطالب را از وب سایت بیتوته سعی کردیم انتقال بدهبم اینجا تا اطلاعات کمی تکمیل تر باشد:

http://www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/attribute-camomile.html

زمانی که به عطاری می روید بگوئید 10 هزار تومان بابونه می خواهم والا بنده گفتم کلا چقدر هست گفت مثقالی 34 هزارتومان.حالا درست و غلطش را نمی دانم یا اینکه چگونه حساب کرده است؟! بماند ولی ما عرض کردیم عطار جان شما 10 هزار تومان به ما از این بابونه لطف بفرما که همین قدرش هم انقدر زیاد است شاید 2 ماه مصرف کنید البته باید ان را 15 دقیقه یا 20 دقیقه بجوشانید و بعد با ابجوش قاطی کنید و میل کنید البته بعد از ان سعی کنید یک چیز شیرین مثل نبات یا شکلات میل کنید بنده اکثرا این کار را انجام می دهم بسیار ارامش بخش هست یعنی شاید این را بگویم در عرض 15 دقیقه اثراتش شروع می شود و هیچ گونه عوارضی ندارد و طبیعی است و می توانید صبح، ظهر، شب، مصرف کنید.خنده

بنده الان برای کنفرانس هایی که اکثرا می رودم قبل از هر برنامه یا مصاحبه ای یک لیوان کامل میل می کنم. خیلی خوب است حتما امتحان کنید.

نکات زیر را در نظر داشته باشید:

اگر مشکل قلبی دارید حسابی تحقیق و بررسی علمی را فراموش نکنیدحتما داروی گیاهی وجود دارد.

اگر مشکل کلیوی دارید حتما داروی گیاهی برایش وجود دارد.

اگر مشکل فکری و ذهنی و یا هر چیزی که دارید حتما داروی گیاهی ان وجود دارد از تحقیقات علمی و بررسی قبل از مصرف هر چیزی مزایا و معایبش اطمینان حاصل کنید.

مضرات:

ﻋﺼﺒﺎﻧﺖ: ﺒﺪ ﺭﺍ ﺿﻌﻒ می کند.مهر شده

ﻏﻢ ﻭ ﻏﺼﻪ: ﺷﺸ ﻬﺎ ﺭﺍ ﺿﻌﻒ می کند.

ﻧﺮﺍﻧ: ﻣﻌﺪﻩ ﺭﺍ ﺿﻌﻒ می کند.مهر شده

ﺍﺳﺘﺮﺱ: ﻗﻠﺐ ﻭﻣﻐﺰ ﺭﺍ ﺿﻌﻒ می کند.

ﺗﺮﺱ: ﺑﺎﻋﺚ ﺍﺯ ﺎﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻥ ﻠﻪ ﻫﺎ می شود.

نکته پایانی خودتان را کنترل کنید هیچ چیز ارزش این را ندارد که به بدن خود ضرر بزنید.سعی کنید همیشه و در همه حال مراقب وضعیت جسمانی و روحی خود باشید.

هر چیزی را مصرف نکنید، هر چیزی را به خورد بدنتان ندهید. خیلی خوراکی ها را مصرف نکنید مثل چیپس، پفک، لواشک، و یا خیلی چیزهای دیگر اگر می خواهید مغز و بدنتان خوب کار کند سعی کنید چیزهای طبیعی مصرف کنید. امیداورم این مطلب بتواند به کسانی که استرس های شدید و یا تپش قلب در حین خواب دارند یاکسانی که بی خواب هستند یا راحت خوابشان نمی برد را انشاءالله داشته باشد.

موفق باشید.

مرتضی پاک نیت

جمله های تحول برانگیز روزانه من!

خوبی تو را به خداوند می رساند به ملکوت اعلا ...

خوب باش و خوب زندگی کن...

استرس ,مصرف ,کند ,هم ,یک ,ان ,می شود ,می کند ,داروی گیاهی ,باعث می ,که به ,حتما داروی گیاهی ,علمی تصمیم گرفتیم

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زنان rescue بلاگ من معبر سایبری یا زهرا کارت اعتباری دل نوشته ها ابرار گروه تولیدی ایمن نورتاب شرکت توسعه فرا دانش آی تک وبلاگ سرین هود