همه ما انسان ها ممکن است گاهی اوقات به وسوسه شیطان دچار شویم، حالا وسوسه های ذهنی گاهی اوقات درصد بالایی دارند و گاهی اوقات درصد بسیار پایین یعنی گاهی اوقات خیلی ناچیز و گذرا هستند و گاهی اوقات هم به مدت طولانی انسان را درگیر می کنند و به صورت پس و پیش به انسان راه های مختلف نشان می دهند. بالاخره انسان با این وسوسه های ذهنی که بعدها باعث می شود انسان در پیش خود احساس حقارت و پوچی کند یا خودش را نبخشد البته این در گوشه ذهن و در خلوت خود انسان اتفاق می افتد یک جورهایی می توان گفت یک قسمت از ذهن خوبه ما این پیشنهادات را می دهد. یا یک نوع الهام ذهنی بسیار عمیق.

اکثرا وسوسه های شیطانی همیشه یا در یک برهه از زمان رخ می دهد و به مرور که انسان سن و عقلش به جلو پیش می رود کمی بهتر می شود یا می توان گفت نزول پیدا می کند. به این ترتیب کمی جوش چیزهای دیگری را می زند البته این برای همه انسان ها شاید صدق نکند، مثلا خدمت سربازی را بروم و مرد شوم و بعد یک کار ابرومند و در شان اجتماعی من باشد را پیدا کنم. و بعد هم یک خانه و ماشین بگیرم و تشکیل یک خانواده را بدهم. تمامی این فکرها از سن 23 یا 24 به صورت کاملا شفاف پدیدار می شود. ولی ایا گاهی اوقات نتیجه برعکس هم دارد؟ به نظر شخصی بنده اگر بخواهیم درصدی حساب کنیم بله دارد. ولی چرا باعث می شود گاهی اوقات انسان تا سن 30 و یا 40 این فکرها و خطاهای ممکن را تکرار و به مغزش خطور کند؟

به نظر ما یک دلیلش درس نخواندن است، که باعث می شود انسان مغزش سمت و سویی دیگر برود. یا مطالعه نکردن یا دروازه های ذهنی خطرناک و منفی از هر گوشه و کنار جامعه ! یعنی مثلا در مترو که هستی یک نفر یک چیز می گوید مغزت صوت می کشد با این که اصلا نه اطلاعاتی دارد نه مطالعه کرده نه اصلا پژوهشی یا تحقیقی ولی حرف را بی فکر می زند! یا مثلا یک مغازه می روی تابلو بخری کلی ایه با قلم نوشته و بر در و دیوار مغازه نصب کرده و ما هر سری می رویم یک جمله یا یک سخن از معصومین نوشته و توضیح هم می دهد یک فرد تحصیلکرده و با تجربه که واقعا نفسش حق است هر چقدر هم مغازه اش بسته باشد ما منتظر می مانیم بیاید یا اگر نیاید هم میرویم و فردا روزش می اییم؟ دلیل این چیست؟ ایا همه این ها بی حکمت است چرا از جای دیگر ان تابلو ها را خریداری نمی کنیم. به نظر من خداوند به هر انسان یک ظاهر داده و یک باطن باطن را که ما تشخیص نمی توانیم بدهیم الله اعلم ولی ظاهر هم نمی توان قضاوت کرد ولی واقعا ادم ها را خداوند طوری قرار می دهد که به دل بشینند البته می گویم این نظر شخصی است.من زیاد وارد جزئیاتش نمی شوم چون واقعا بحث گسترده ای است.خلاصه بگذریممی خواهم بگویم بعضی ها هم این مدلی هستند با فکر و سنجیده هم عمل می کنند و هم صحبت با هر قشری و با هر جوانی و نوجوانی را بلدند با منطق و فلسفی صحبت می کنند تا روزنه ای در افکار ایجاد نشود! نه مثل بعضی ها که نسنجیده و بی فکر هر چه که به زبانشان می اید را می گویند برویم این کار را کنیم خوب است یعنی اگر 1 ساعت کنارش باشی وسوسه های شیطانی غول پیکر به سراغت می اید بهترین کار چیست؟ این است که شما بیخیال شوید یا کم کم دیدار کنید یا با اصول درست و صحیح او را از این گونه کارها منع کنید البته مدت زمان زیادی شاید طول بکشد ولی چون دوستتان است ارزشش را دارد. یا مثلا استادی در کلاسمان داشتیم تا زمانی که گفتم استاد تا چه زمانی انسان باید درس بخواند پس تفریح چه ؟گفت درس خواندن تفریح است. در گوشه دفترم یادداشت کردم.جمله بسیار زیبایی بود.

ببیند انسان عاشق نباشد عاشق هر چیزی مطمئنن یا شکست می خورد یا ذهنش نسبت به ان کار یا هر چیزی که شما فکرش را بکنید کدر می شود. مثلا بعضی شغل ها هستند طرف یا فحش می دهد یا ناراضی است و هر روز گله و شکایت می کند خوب این خودش وسوسه شیطان است. اگر علاقه نداری پس چرا رفتی؟ اگر مجبور بودی؟ کار دیگری می رفتی؟ باز هم اگر در شرایط سخت تر هستی پس با همان شغل می توانی یک جور پیش بری که دلچسب و شیرین باشد. اصلا بعضی شغل ها ادم را که بی حوصله نمی کند هیچ انسان را زنده هم نگه می دارد. و طرف روز به روز با مطالعه و با پژوهش که پیش می رود می بیند وای چقدر گسترده است این علم.

دلیل همه بدبختی ها یا موفق نشدن ها درس نخواندن است! شاید الان بگویی بی فایدست درس الان فقط شده است مدرک؟!

خوب ببینید این می شود همان حرف های چپندر و قیچی در خیابان ها یا متروها یا خیلی جاهای دیگر!که یک سری ادم ها که تلاش نکردند و ضعیف بودند این افکار منفی را در ذهن شما فرو می کنند در ان سنین مطمئنن می رود در مغز شما.مطمئن باشید ملکه ذهنتان می شود و تا هر جایی شکست کوچکی بخورید سریع به ذهنتان می اید. یا ان مغازه تابلو فروش که همیشه + خوش خنده و خوشرو است! که همیشه به ما می گوید درس بخوان مطمئن باش پشیمان نمی شوی.

بله درس خواندن باور کنید سخت است ولی ارزشش را دارد الان تمامی اگهی ها را که شما ببینید یا شده شرایط سنی یا شده مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا.

حداقل و یا در پایان مطمئن هستم که هر کسی درسش را با هر شرایط سخت و خیلی سخت و خیلی خیلی سخت که دارد بخواند پشیمان نمی شود .مطمئنن کار پیدا می کند. چرا ادم بیکار محله مان را که به جایی نرسیده یادمان است کلی تفکرات و نرسیدن های خیلی ها را یادمان هست. ولی ادم های موفق را یادمان نیست.

در جمع هایی بودیم که صحبت های زیادی شده، که پدر و مادرشان به رحمت خدا رفته ولی درس را ادامه دادند، با کفش پاره سر کلاس رفتند و دکتر شده اند الان که همه چیز محیاست پس استفاده کنیم هر وقت فکر کردی چیزی را نداری پس بدستش بیاور به این فکر نباشید که پول دانشگاه را از کجا بیاورم انقدر ادم های میلیونی بوده هم درس هم کار هم خانواده را گردانده است. این سختی را متحمل نشوی مطمئن باش وسوسه های شیطانی می اید سراغت

در پاسخ به سوالات خیلی ها کار نیست؟! همه اش شده پارتی از خیلی ادم های خام و کم تجربه می شنوی شک ندارم!

به نظر من شما می گویید پارتی درست است@ هر جایی پارتی هست و دوست و اشنا بازی کردن! ولی این کوته فکری نیست؟

یعنی یک انسان این همه کارساز است .به نظر من بهترین و با قدرت ترین پارتی و بخشنده ترین پارتی ما خداوند بزرگ و بلند مرتبه است. او اگر بخواهد انسان را به بهترین شکل ممکن کمک می کند ولی ما انسان ها عادت داریم همش بگوییم نمی شود و ای بابا مگر می شود فلان و بسان!دو چیز در این جهان زیبا است "یکی اینکه مردمی بخواهند کسی را ببرند بالا و خداوند می اوردش پایین و دیگری مردمی که انسانی را بخواهند بیاورند پایین خداوند میبردش بالا و عزت و افتخار می دهد."پس؟؟؟؟؟؟؟به این نتیجه می رسیم!

این نشانه ایمان ضعیف ماست ایمان هم مثل درس خواندن است شما ایمان ابتدایی دارید ایمان راهنمایی دارید ایمان دبیرستانی دارید ایمان دکتری دارید ایمان هم مراتب و درجه دارد. روزهایی که ما وسیله نداشتیم به دانشگاه برویم و هر بار که سر خیابان می رفتیم می گفتیم خدایا دیر نشود باز ما دیر به سر کلاس نرویم توهین به استاد شود، با یک صلوات ماشین می امد و ما می رفتیم در طول 4 سال یاد نمی دهم ما صلواتی فرستاده باشیم و ماشین نیامده باشد یا سر کلاس درس یا امتحانات سوره های زیادی را می خواندیم که خداوندا کمک کن در این امتحان موفق شویم حالا یک انسان عادی کاراییش بیشتر است به والله نیستعزمت را جذب کن و به الله بگو خداوندا برکت از تو و حرکت از من . فردا روز به این فکر باش عمر و مالت را در چه راهی صرف کرده ای؟ در راه علم عمرت برود و مالت ارزشش را دارد .ارزشش را دارد که بروی و کار کنی و درس بخوانی به والله دارد علم راه های زیادی در طول سالیان به تو نشان خواهد داد هر راهی را انتخاب کنی موفق هستی. ولی از ته قلبت باشد از ته دلت باشد عاشق و شیفته علمت باشی.

نمی خواهم اروپا را تبلیغ کنم ولی باور کنید یک سری به سایت ها بزنید یا مقالات یا ژورنال ها ببینید چقدر تحقیقات و پژوهشات انجام می دهند با این که همه چیزشان ازاد است ولی با علاقه هدف و علم و یا درس را دنبال می کنند.

شک نکنید ریشه همه انحرافات و فسادهای جامعه همین بیکاری و درس نخواندن است درست است شاید هزارن مورد باشد که بگویید درس خواندن چه ربطی به فساد و انحرافات ذهنی دارد؟ ولی باور کنید زمانی که شما درس بخوانید علم را ادامه دهید و به مقاطع بالاتر بروید شخصیت شما ذره ذره تغییر خواهد کرد حتی طرز لباس پوشیدن شما حتی طرز برخورد شما به کلی تغییر خواهد کرد هر چقدر که پیش می روید می خواهید بهترین کتاب و یا بهترین جزوه یا زمانی که استاد می شوید می خواهید بهترین تدریس را داشته باشید. بالاخره گروه علمی هم دنیایی دارد. تمام این کارها عملی است و انسان به بهترین قله ها خواهد رسید ولی با عاملی به نام "خود کنترلی" من همیشه این را در ذهنم دارم و نوشته ام و به دیوار اتاقم زده ام هر وقت در هر شرایطی در هر مکانی و در هر زمانی بودی اگر خودت را کنترل کردی مطمئن باش پیروز میدان هستی زیرا تمام عومل اصلی و انحرافات فکری عدم خود کنترلی است وسوهای شیطان پشت سر هم عملی می شود نتیجه اش می شود عدم خود کنترلی/ انحرافات ذهنی خطرناک به سراغت می اید نتیحه اش می شود عدم خود کنترلی/ یا به فساد روی زمین دچار می شوی نتیجه اش می شود عدم خود کنترلی/.

پس اعتقاد و عمل در جهان اسلام بسیار مهم است البته ناگفته نماند خود انسان به سادگی می تواند اعمال خوبی را انجام دهد چون ذات و فطرت انسان از بدو تولد بد نیست  همه انسان ها خوب هستند نباید دریچه های ذهنی مان را به سمت افکار منفی باز نمائیم. 

نکته هایی که باید همیشه در خاطرمان باشد و قبل از هرکاری این نکات و خود کنترلی را در ذهنمان بیاوریم:

1-دنیا پرستی : امان از این که چشم انسان را کور کند وای یعنی انسان دیوانه می شود و وابسته

2-ماده پرستی : دچار شوی همه چیزت را باختی.

3-هواپرستی : مثل باتلاقی می ماند که باید چندین نفر کمکت کنند البته اگر کمکت کنند.

نکات پایانی:

ریشه تمام گناهان و خطاهای ما انسان ها بر می گردد به شرک! یعنی چی؟!

یعنی گناه و معصیت ان است که انسان موجودی غیر خدا را اطاعت کند، به گونه ای می توان گفت مورد فرمان او مورد رضایت خداوند نباشد. بنابراین این موجود می تواند شیطان، هوای نفس، یا انسان های سرکشی که دیگران را به گناه می کشانند این بدترین چیز است. دوست رسد نت ولی دوست داریم تا دوست !

حقیقت گناه چیزی نیست جز سرپیچی از فرمان خدای یگانه و توانا و از این رو می توان به صراحت گفت منشا همه وسوسه های شیطانی سرپیچی از فرمان خدا است همین کار باعث می شود دامانش به گناه و سرپیچی از فرمان الهی الوده شود.

هیچوقت گول صحبت های انسان های شکست خورده را نخورد قبل از هر کاری فکر و فکر و فکر کنید قدرت تفکر و انالیز ذهنی بسیار سریع داشته باشید مثل رانندگی! اری مثل رانندگی کردن اگر باهوش و تیز نباشید قافیه را باختید شیطان هم همینطور است اگر یک لحظه غفلت کنید دیگر کارتان ساخته است.

پروردگارا کسیکه در دامان تو پناه گرفت
طعم بی‌پناهی را نمی‌چشد
وهرکس که مددازتو گرفت
بی‌یاور نمی‌ماند.

آنکه به تو پیوست
تنهانمی‌شود.

الهی در سختیها
قرارم باش.

Good Luck

morteza pakniyat

جمله های تحول برانگیز روزانه من!

خوبی تو را به خداوند می رساند به ملکوت اعلا ...

خوب باش و خوب زندگی کن...

انسان ,یک ,ها ,های ,هم ,ولی ,می شود ,گاهی اوقات ,وسوسه های ,خود کنترلی ,می دهد

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فراماسونری در جهان shirina وبلاگ شخصی جلال ترابی برق و مدیریت گنجینه موسیقی درب اتوماتیک شیشه ای - کرکره برقی اتوماتیک - پرشیا در قرآن هدایتگر است اسکرج سیب من سایت های برتر