خداوند بهترین شنونده است
  هنگام نیایش
نیازے بہ فریادڪشیدن یا
بلند گریه ڪردن نیست…

او آرامترین نیایش دل هاے
پاڪ را نیز مےشنود…

چند روز پیش حسابی که اتاق را تمیز می کردم،تا فرشی جدید را که گرفته بودیم برای اتاق بندازیم کلی کتاب در اتاق از قدیمی تا جدید را دیدیم که البته نیمی از کتاب ها برای حاج خانم بود، همینطور که سرگرم مرتب کردن بودیم چشممان به کتابی ناب در لابه لای کتاب ها افتاد و ناخودآگاه به والله اصلا اتفاقی چشمم آن کتاب را گرفت، شاید بالای 100 تا کتاب بود که ما از لا به لای آن ها این کتاب را گلچین کردیم و یکی دو ورق زدیم و مطالعه کردیم حاج خانم می گفت چی پیدا کردی که تو را انقدر محو و متعجب کرده گفتم هیچ، یک کتابی هست که دارم می خوانم انقدر این کتاب عالی بود که باور کنید من بیخیالش نمی شدم شاید تا نیمه های شب این کتاب را خواندم، گفتم خدایا این چه حکمتی است که در بین این همه کار ما را این کتاب شیفته خود کرد، نکته جالبش این جاست با کلی تحقیق در اینترنت و پرس و جو گفتیم حیف است نسخه PDF این کتاب نوشته نشود و بر روی اینترنت قرار نگیرد، انصافاً چندین شب بیخیال درس و مطالعه و کارهای مهم شدیم و نشستیم به تایپ کردن این کتاب بسیار قشنگ و زیبا. اصلا اگر نام نویسنده و کتاب را بگویم می گویید چرا حالا نگارشش ان شب و از لا به لای آن همه کتاب به دست ما افتاده الله اکبر خدایا شکرت یعنی ما بنده حقیرت را قابل دانستی که این کتاب را پیدا کنیم و بیاییم با شکل و شمایلی زیبا و عالی تر که خود است و بیشتر شود درستش کنیم این چه حکمتی بود که خود دانی و بس. هیچ چیز در این جهان و نظام هستی اتفاقی و بی حکمت نیست همه چیز روی قاعده و قانون است خداوند بهترین انسان ها را گلچین می کند و می برد پیش خودش چندی پیش قبل از نوشتن این کتاب ما پسرعمویمان فوت کرد اصلا دل و دماغی نداشتیم ولی آمدیم و این کتاب را با فونتی زیبا نوشتیم هنگامی که این کتاب زیبا را نگارش می کردم انقدر زیبا و شگفت انگیز بود برای هر متنی که می نوشتم اشک از چشمانمان جاری می شد، اسم این کتاب هست "الهی نامه"کتابی که پیشنهاد می کنم یک بار بخوانید نویسنده اصلی این کتاب ایت الله حسن حسن زاده آملی است. زمانی که شیوه زندگی او را خواندم با خودم گفتم خدایا من هیچم و پوچ.روی زمین با غرور رفتن .خودگیر بودن و تفاوت قائل شدن ما انسان ها هیچی هستیم..

ابت الله حسن حسن زاده آملی

چقدر این چهره نورانی است آدم با دیدنش سیر نمی شود، باور کنید اگر این کتاب که اولین کتاب او بوده را بخوانید می بینید که این عالم گرانقدر با این همه استعداد وسیعش این کتاب را چگونه نوشته! کسی که انقدر کتاب و درجات علمی را پشت سر گذاشته خودش را در این کتاب جوری وصف کرده در برابر خداوند، که ادم وقتی یک ان در خودش نظر می کند میبیند هیچ چیزی ندارد حالا ما چند سالی است درس می خوانیم این همه خودمان را میگیریم فکر میکنیم دقت کنیم فکر می کنیم که کسی هستیم.نخیر اگر انسان خاضع و خاشع در برابر خدایش نباشد یا ایمان قوی نداشته باشد باور کنید مثل درجا زدن در یک جا می ماند که می دود و به پوچی می رسد.

خلاصه اینطور شد که ما امدیم یک نسخه بسیار زیبا تهیه و تنظیم کردیم البته با فونت ایران نستعلیق که خداوند و این عالم بزرگوار از ما راضی باشد که حقیری هستیم که توانستیم کار خیلی کوچکی انجام دهیم. انشالله که کاربران و دانشجویان زیادی این الهی نامه را بخوانند و از ان بهره ببرند، لازم نیست همیشه انسان اقتصادی فکر کند و یا برای پول کار کند گاهی اوقات آدم حتی این طور کتاب های ناب و خاص را بشیند و بنویسد روحش طراوت خاصی به خود می گیرد و یکسری غبار از روی قلب و دلش پاک می شود. دیشب به خواهر می گفتم چرا این کتاب امد زیر دست ما و تصمیم به نگارش آن گرفتیم جمله قشنگی گفت"هیچ کاری در این دنیا اتفاقی نیست ".همه ما در زندگی های روزمره خود یا در اجتماع یا محل کارمان با حکمت های زیادی مواجه می شویم ولی چون ایمان ضعیفی داریم یکم سخت باوریم و اکتفا نمی کنیم. هنگامی که رسیدیم به اواسط متن ها و جمله های این بزرگوار می گفتم اخر کارهای ما هم شد مهم! کار مهم یعنی این کتاب. باور کنید هر چقدر می نوشتم عاشق تر می شدم همینطور انقدر جملات و اشعار زیبا بود که اشک جاری می شد. کاش همه ما مثل این عالم بزرگوار بودیم خیلی غبطه می خورم که این همه زمان داریم برای هر کاری ولی وقتی برای معنویات نمی گذاریم افسوس. خیلی دوست دارم تا کتاب های بعدی را همینطور با بهترین شیوه و خلاقیت بالایی بنویسمخدا توفیق بدهید انشاءالله.

الهی، به حق خودت حضورم ده و از جمال آفتاب آفرینت نورم ده!

الهی، راز دل را نهفتن دشوار است و گفتن دشوارتر.

الهی، "یا من یعفو عن الکثیر و یعطی الکثیر بالقلیل" ، از زحمت کثرتم و ارهان و رحمت وحدتم ده!

_نسخه PDF این کتاب را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

http://followgram.ir/images/download-icon.png

جمله های تحول برانگیز روزانه من!

خوبی تو را به خداوند می رساند به ملکوت اعلا ...

خوب باش و خوب زندگی کن...

کتاب ,زیبا ,های ,ها ,کنیم ,یک ,این کتاب ,کتاب را ,که این ,باور کنید ,این همه

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ شخصی مهدی عباس زاده Seven X Plus درب ضد سرقت پسر تنها :) تابان جامعه سازی یا جامعه شناسی؟ فروش اینترنتی کارگاه و وبلاگ آموزشی کیا سئو باز / سئو را زود فرا گیرید ! دانلود رایگان قالب بلاگ بیان بلاگ اسکای میهن بلاگ بلاگفا استقلال