روزهایی می آیند که دیگر مثل قبل نیستیم و ان شرایطی را که داشته ایم دیگر نداریم، یادش بخیر ان روزهایی که کلی تحقیق و پژوهش و همچنین از نوشتن کتاب و مقاله بگیر تا رفتن به دانشگاه و سروکله زدن با اساتید و دانشجویان، البته الان واقعا که فکر می کنم می بینم چه دوران شیرینی داشتم و از ان شیرین تر افسر وظیفه راهنمایی و رانندگی شدم و این چقدر شیرین است و گاهی اوقات افراد سالخورده و میان سال و جوان و کودک از کنارم رد می شوند می گویند بهترین دوران است از ان لذت ببر و سخت نگیر! واقعا هم همینطور است ولی شیرینی هم دارد مثلا وقتی سرویس مدرسه های دخترانه و پسرانه از رو به روی من رد می شوند و دست و سلام و خنده کنان می روند اصلا حال عجیبی به ادم دست می دهد و خستگی ان قدر سرپا وایستادن از صبح تا شب ما از بین می رود!

وقتی به این قسمت ها که می نویسم و فکر می کنم یک نفس عمیقی می کشم می گویم خدایا شکرت و ناشکری نمی کنم.

از ان جالب تر و خنده دار تر یک سرویس شرکت که در زمان خاصی می اید و می رود و یک فرد پرانرژی در داخل ان نشسته که اصلا مرا نبیند و دست تکان ندهد و نخندد روزش شب نمی شود یعنی یک انرژی به ادم می دهد که اصلا قابل وصف نیست همین الان که از ذهنم خطور می کند لبخند بر لبانم جاری می شود.

هی روزگار: به قول پدربزرگم زمانی که سن کمی داشتم و این جمله را گفتم با نگاه خاصی که به من داشت گفت (پسر تو می دونی روزگار چیه که میگی هی روزگار) گفتم نه والا پدربزرگ حالا که سنم کم کم در استانه بالا رفتن و خمیده شدن هست با خودم میگم حالا می فهمم روزگار چیه!

دلیل کم کاری هم شاید مشغله زیادی هست که الان تو این شرایط داریم و 6 صبح بلند بشیم و بریم سر شیفت از صبحانه نخوردن ها و خوردن ها یا خواب ماندن ها یا نرسیدن و رسیدن ها و کلی اعصاب خوردی های بی مورد و الکی باز هم یک جمله تحول برانگیز در ذهنم هست و همیشه می گویم این نیز بگذرد

البته یک سری جمله ها و داستان های ریز و درشت هست که باعث می شود من هر روز جدی تر و با مصمم تر و عاقل تر و بالغ تر نسبت به چند ساعت قبل شوم یا از تجربه های ریز و درشتی که در این 1 سال نصیب ما شد و ما فهمیدیم چی به چی هست

واقعا زندگی گاهی اوقات طوری می شود که وقت سر خاروندن هم ندارید باید حتما برخورد کنید تا بفهمید چی میگم مثلا یک سری ها هم می گفتم من می خندیدم و می گفتم ای بابا مگر می شود و حالا می فهمم

و حالا جمله های متوحل برانگیز در زندگی روزانه من :

1-این نیز بگذرد.

2-سکوت در اثر بستن دهان نیست، در اثر بازکردن فکر است،هر چه فکر بازتر،سکوت بیشتر، هر چه فکر بسته تر، دهان بازتر.!!!

3-وقتی یک نفر از شما کمک می خواهد، به این فکر کنید که شاید خدا ادرس شما را به او داده است.

4-همیشه نیک اندیش و خیرخواه باشید.

5-خدا تا ابد خدای همه است، ما را نگاهی از تو تمام است اگر کنی.

6-متنفر نباشید، عصبانی نشوید، ساده زندگی کنید، کم توقع باشیدف همیشه لبخند بزنید، همیشه لبخند بزنید، زیاد ببخشید، یک دوست و همراه خوب داشته باشید.

7-زمان گرانبها هست، مطمئن شوید با ادم های با ارزش می گذرانید.

8-عاجزانه دنبال کار نگردید

9-عاجزانه دنبال روابط عاشقانه نباشید.

10-عاجزانه دنبال پول و درامد نباشید.

11-وارد هر کاری نشوید، کاری را که دوست دارید را داشته باشید.

12-موفق ترین انسان ها ان هایی نیستند که به ثروت یا قدرت رسیده اند بلکه کسانی اند که هیچگاه دیگران را نرنجانده اند، دل کسی را نشکسته اند، و باعث غم و اندوه هیچکس نشده اند.

13-کار خلاف فایده ای ندارد، حتی اگر با مهارت انجام شود.

14-کتاب بهترین دوست انسان است، و پیروی کورکورانه بدترین دشمن ما است.

15-سه چیز را به اسانی از دست ندهید: جوانی، وقت، دوست

16-سه فرد را همیشه احترامش را در هر شرایط نگه دارید: مادر، پدر، استاد.

موفق باشید.

جمله های تحول برانگیز روزانه من!

خوبی تو را به خداوند می رساند به ملکوت اعلا ...

خوب باش و خوب زندگی کن...

یک ,ان ,ها ,تر ,های ,فکر ,می شود ,تر و ,از ان ,ها و ,عاجزانه دنبال ,همیشه لبخند بزنید،

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود رایگان قسمت 6 سربال ملکه گدایان|قسمت ششم ملکه گدایان almanistore Rapid dl شرکت مبین آسانبر ویرا ذوالجناح قرآن و نهج البلاغه دانلود کتاب جوشکاری سازه های فولادی با فرایند smaw آموزش طراحی ترازوی محک ، باسکول محک روزنوشت های یک قد بلند