Secrets of how to get the path to success

همه چیز به خود ما بستگی دارد،​ پس هر طور شده باید با یک روش دقیق و اصولی و نقشه ای درست و حسابی برای خود طراحی کنیم و با ان پیش برویم اول هدف بعد شلیک! به قول یگان مخصوص نوپو که مصاحبه ای در یکی از کانال های تلویزیون انجام داد گفت که چه چیزی باعث شده که دقیقا به هدف بزنید و حتی یک درصد خطا نداشته باشید؟ از کجا شروع کردید و چطور به اینجا رسیدید؟ می دانید در پاسخ چه گفت!​ گفت کسانی که به این یگان قدم بر می دارند و برای مصاحبه می ایند ما ابتدا با یک تفنگ بادی به ان ها اموزش می دهیم! خیلی عجیب است تفنگ بادی.گفت بله تفنگ بادی پایه این نوع اموزش و هدف گیری بدون خطا است یعنی 100%، بعد تمرین و تکرار در روز و زمان دقیق و به صورت اصولی! و بعد از یک مدت ان فرد یک نیروی ویژه تمام عیار به حساب می اید و همه فن حریف و اماده.

هدفی که از نوشتن این مطلب داشتم فقط نوشتن رازهای جزیی و کلی هست انقدر که شاید شما هزاران کتاب و اموزش هم ببینید و تمرین کنید بی فایده است، ولی تنها چیزی که به شما قدرت می بخشد و باعث می شود در مسیر موفقیت قرار بگیرید چیزی نیست جز "مغز" شما هر طور که مغزتان را برنامه نویسی کنید، همانطور پیش می رود مثلا شما اگر به مغزتان یک پلن با شخصیت بدهید یک فرد تحصیلکرده و منظم و خیلی ریزبین و دقیق مغز شما شروع به جستجو کردن و به سوی راه های جدید و مثبت پیش می رود، انگار به سمت کامل شدن دقیقا اینطور تجسم کنید که در ذهن شما کپسول هایی وجود دارد و باید تا 100 درصد پر شود مثلا انرژی + یا منظم بودن یا تحصیلات عالیهیا خیلی از چیزهای دیگر.

فکر می کنید تحصیل بی فایده است،​ ولی اگر نسل را پیش بینی کنید می بینید نه اینطور نیست!​ مثلا شما اگر دکتر یا پرفسور باشید مطمئن باشید بچه های شما هم به همین شکل خواهند بود،​اگر هم نشدند می دانید تربیت درستی داشته اید در قبال فرزندان خودتان، و همینطور این کار به نسل های بعد انتقال پیدا می کند اگر شما هر نوع افکار منفی و پرخاشگری داشته باشید این به نسل های بعد انتقال پیدا می کند مثلا فکر کنید پسر شما پدرش دکتر باشد حالا پزشکی یا غیر پزشکی چقدر زیبا و قشنگ است،​اصلا یک حس خاصی خود انسان دارد چه برسد به دیگران! ایا علمی که ما داریم از بین می رود؟​!​ ایا دکترایی که ما گرفته ایم منقرض می شود یا از خاطرمان تمام اموخته ها از بین می  رود؟! خیر اینگونه نیست هم من می دانم و هم شما پس کمی هم نسل  را در نظر بگیریم همیشه که خودمان نیستیم.

درس خواندن: از ابتدایی شروع و راهنمایی و دبیرستان و دانشگاه و همینطور که علم اصلا درجه ندارد و هر روز ارتقاء پیدا می کند، نکته اینجاست این وظیفه را اگر درست تمام کردید، اگر اختلالی در این پلنی که به مغز خود داده اید را درست انجام دادید که هیچ. در غیر این صورت مغز شما شکست را قبول کرده و از این به بعد شکست را قبول می کند!​ و یک راه دقیق که شما را به موفقیت می رساند را کنسل و از بین برده اید. می خواهم بگویم وظیفه درس خواندنت را درست انجام بده و به خودت و درونت بفهمان که این پلنی که از هزاران پلن ذهنی خود انتخاب کرده با موفقیت انجام داده ای. و باید قدم بعدی را شروع کنی. 

خیلی شفاف در اطرافیان خود دیده ام که می گویم: دقت کنید یک بنده خدایی بود که خیلی درسش عالی و خوب بود و حتی کلاس های تقویتی هم می رفت ولی بعده ها پس رفت پیدا کرد ان علاقه از بین رفت چرا؟ چون یک پلن ناموفق و نادرست به مغزش داده بود!​ تحصیلات دانشگاهی که وظیفه اصلی ان بود را نتوانست انجام دهد و بعد یک مدت تحصیل را رها و به خدمت سربازی رفت، الان یک مدت از خدمتش که گذشته نمی تواند این وظیفه هم به درستی انجام دهد و می گفت می خواهم ایست خدمتی بزنم و بیایم و دوباره تحصیل را ادامه بدهم چقدر ما گفتیم تحصیلاتت را ادامه بده و بعد به خدمت برو گوش نکرد که نکرد.
دقت کنید هر دانشگاهی اول به شما یک چارت می دهد که طبق ان واحدها را انتخاب کنید اگر طبق ان چارتی که به شما داده اند پیش نروید مطمئنن عقب خواهید ماند. اگر درس نخوانید مطمئنن عقب خواهید ماند. دوستانی هستند که مدام می گویند از درس فایده ای نیست چرا این همه ادم ها درس خوانده اند فایده داشته است! چرا یک نفر که موفق نشده را می گوئیم ولی هزاران نفر که موفق شده اند را نمی گوئیم!​همین کلید کرده ایم روی آن یک نفر .عجب.

وظیفه درست انجام ندادن می شود نتیجه اش ناله کردن، شکایت از این و از ان و بدتر از ان می شود، افکار نادرست به مغز منفی با زیر شاخه های درشت و غول پیکر که حذف ان ها از مغز ساده نیست.

پس بی توجهی کردن به یادداشت های ذهنی خود مساوی است با شکست.

Secret :"هر روز با خودمان فریاد بزنیم من موفق می شوم." نه اینطور باشد که بگوئیم یک فردی که دکترای جامعه شناسی دارد به هیج جا نرسیده است و من رسیده ام این یعنی منفی بودن و بعد تر در مرداب رفتن و در امدن سخت و یا کمک گیری از چند نفر که غیر ممکن است پس همیشه از براوردن جمله های مثبت بر زبان احساس خوشایندی به ما دست خواهد داد. به هر کاری که می کنید عشق بورزید حیف کاش می توانستم به بعضی ها این معنی عشق ورزیدن را بفهمانم که جنون علم یا تحصیلات یا بیشتر یاد گرفتن و مدام در تحقیق و پژوهش بودن یعنی چه که هر چقدر هم بگوئیم باز بعضی ها حرف خودشان را می زنند، آی من از رشته ام خوشم نمی اید، اگر نمی اید پس چرا رفتی اگر دوست نداشتی یا به حرف دیگران رفتی چرا گوش دادی راهنما نداشتی یا کسی نبود بگوید علاقه ات را که دیگر کور نکرده بودند پس بببینید همه چیز به خود ما بستگی دارد. پس منطق می گوید همیشه در پی اموختن باشیم.این ها را ملکه ذهنتان کنید. که شما را در بهترین وضعیت ممکن قرار خواهد داد.

Secret : همیشه با خودت تکرار کن که بهترین هستی و از پس هر کاری بر می آیی و کاری نیست که انجام ندهی مانند اچار فرانسه همه کاری انجام می دهد و به همین خاطر همه دوستش دارند و فروشش بالا استیا خدایش رحمت کند ان "محمد علی کلی" می دانید چه چیزی می گفت در مصاحبه اش گفته بود هزاران بار با خودم می گفتم هر روز "در این دنیا هیچ کس بهتر از من نیست"

میلیون ها ادم در کره زمین هم می گویند او نابغه است و همتایی ندارد. هر کسی از اعضای خانواده یا دوستان که شما را دست کم می گیرد گوش ندهید بعضی ها حسادت خود را نشان می دهند یا در اوایل یا در اواخر یا در طول کار در هر زمان و هر مکان نمایان و شفاف می شود اصلا کندو کاو نمی خواهد. پس فاصله گرفتن بهترین شیوه است.

Secret :استعدادهایت را در دوره کارشناسی یا ارشد یا دکترا کشف کن،​ باعث می شود تمایز پیدا کنی و مثل یک جت فاصله داشته باشی از دیگران همین نویسندگی اگر مدام ان تمرین کنی مطمئن باش یک نویسنده قهار خواهی شد. البته صداقت باید داشت در تمامی کارها چون با صداقت به پیروزی خواهی رسید چیزی هایی که با ان رسیده ای را بنویسی تا دیگران از ان لذت ببرند و استفاده کنند. همین خودش می شود در اینده یک درامد عالی برای شما نویسنده چندین کتاب می شوید و کتابهایتان فروش می رود مانند کلی از نویسنده های موفق که شرکت دارند یا الان برای خودشان در جهان شناخته شده اند.

Secret :ویژگی منفی در خودتان پرورش ندهید ما یک دوست داریم هر سری که با این بنده خدا ملاقات می کنیم مدام منفی مدام بد و بیرا آی مدرک چه به دردی می خورد الان مثلا من لیسانسه چه فایده ای دارد چه کاری دارم ببینید و غیره خود این ها شما را عقب نگه می دارد و ذهن مدام این افکار را دیکته کرده و نشخوار فکری راه می اندازد شب و روز باید در استرس باشید و عصبانیت. حالا یکسری ویژگی های منفی در روزمره که تمامی ما اغلب با ان ها رو به رو می شویم را نام می برم:

1-ترس: عامل تمام نرسیدن به اهداف قرار گیری در دو راهی

2-عصبانیت: مکررا ادامه پیدا کند، باعث شکست های پی در پی می شوید، و با هر مخاطبی عصبانیت خود را بروز می دهید. پس صبور باشیم. یکی از فامیل های نزدیک ما همین گونه است اگر چند دقیقه با ان مدام صحبت کنی و بحث بلافاصله عصبانی می شود و از کوره در می رودو و سریعا باید بحث را قطع کنیم. همینطور مکان را لبخند

3-سرخوردگی: عاملی است که اکثرا در نوجوانان یا جوانان در خانواده توسط افرادی چون برادر یا خواهر یا یکی از بستگان نزدیک رخ می دهد، ما یک رفیق داشتیم بنده خدا برادر ایشان انقدر این دوست ما را سرخورده کرده بود همه کارها را با عجله انجام می داد اصلا یک وضعی باید می دید که چه حالتی پیدا می کند برای انجام کاری .

4-توجیه کردن: هیچ وقت دچار این عارضه نشوید که عواقب بدی به دنبال خواهد داشت.

5-بی اعتمادی به خود: تا اخر عمر با شما باقی خواهد ماند.

6- عدم توانایی در تصمیم گیری: حتی نمی توانید زندگی مشترک خود را شروع کنید افراد زیادی دوره بنده هستند که همین کار باعث شده تا 33 سالگی پیش بروند و ازدواج نکنند اگر ضعیف باشید به ضلالت و گمراهی در زندگی کشیده خواهید شد و گریبان اطرافیان یا نزدیک ترین افراد خانواده تان را در بر خواهد گرفت. تجربه ثابت کرده است و بنده به عینه دیده ام.

7-باور اینکه بد شانس افرین شده ام:​ اصلا جایز نیست این  چه جمله مزخرفی است واقعا ان را قبول ندارم. چون یک درصد هم این طور نیست.

و اما برویم  سر اصل مطلب ویژگی مثبت: مثل منجنیق زمان جنگ می ماند شما را به کجاها و به چه جاهای جدیدی که پرتاپ نمی کند;

1-اعتماد

2-امیدواری

3-باثباتی

4-توانایی

5-برنده بودن

موردهای عالی و طلایی همیشه قاب کنید و ان ها را به دیوار اتاقتان بزنید.

یک داستانی را بگویم:​ زمانی که به دفتر دکتر برای انجام یک مقاله و ثبت ان رفتم به خودم فهماندم من می توانم از پس این کار بربیایم و توانایی انجام ان را دارم و از این کار برنده بیرون خواهم امد،​می دانید چه شد یکی از روزها همینطور که مقالات زیادی را مرور می کردم صبح بر سر کلاس رفتم و استاد گفت باید یک مقاله ارائه بدهید و انجا بود که گفتم من می توانم یک مقاله ناب و برتر ارائه بدهم پرسید چجوری می خواهی مقاله را ترجمه کنی و ارسال کنی!​گفتم خیر باید یک روش پیشنهادی داد و ان را اثبات کرد،​ گفت عجب خوب انجام بده و گواهی مقاله ای که داده ای را برای من ارسال کن،​ همین کار باعث شد بنده چندین ماه تحقیق و پژوهش کنم و عملی کارم را اثبات کنم،​ و برسم به ISI​ که این همه می گویند ISI چیست چقدر سخت هست؟ اصلا سخت هست با خودم سر کلاس فکر می کردم من می توانم این کار را انجام دهم یا نه ؟نتیجه اش شد مقاله ای بدهیم که به درد کشور ایران و سربلند بخورد یعنی از ان استفاده کنند و حالت تئوری نداشته باشد و پژوهشی باشد نه مروری. چند روزی گذشت و با کلی سرسختی توانستم مقالات زیادی را ارائه بدهم به صورت سخنرانی اتفاقا تقدیرهای زیادی هم به عمل امد که برای سخنرانی بروم ولی به دلیل مشغله کاری نشد. تنها نکته اصلی می دانید کجا بود؟​ استاد گرامی و عزیز به من یک راه نشان داد مقاله نویسی که خودش دنیایی است و تجربیات زیادی می خواهد و باعث می شود هم درجه علمی کشور بالا رود و هم دانشگاه.

حتی می گفت با این کار تو می توانی کتاب هم چاپ کنی یا مقاله ISI ​هم بدهی می دانید همین یک جمله باعث شد ما حتی در اینده نه چندان دور به سمت ساخت موشک هم برویم یعنی تئوری ساخت یک موشک را به صورت مقاله در بیاوریم.لبخند

گواهی دریافت شده: از سمت دبیرخانه و برگزاری کنفرانس خدا می داند زمانی که از پست تحویل گرفتیم چه خرسندی و نشاطی داشتیم البته گواهی های زیادی دریافت کردیم ولی دو تا از ان ها را تصمیم گرفتیم که بگذاریم. تا این ویژگی ها را به نمایش بگذاریم./همه چیز به خودمان بستگی دارد/

گواهی مقاله کنفرانس

"سپاس بیکران از پروفسور علی بهفروز و پروفسور اقای محمد حسن فتحی نسری"

البته بعد از اینکه گواهی دریافت گردید یک کتاب هم برای ما ارسال شده بود، که چکیده ای از مقاله در ان چاپ و تحویل داده شده بود.

هیچ چیزی ما را انقدر خوشحال نمی کرد،​ البته به دلیل این که اولین مقالاتی بود که ارسال شد و نتیجه گرفتم در اینجا قرار دهم،​چون شور و اشتیاق عجیبی داشتیم سعی می کنم مقالات دیگر را در اینجا قرار بدهم برای مطالعه شاید بعضی از دانشجویان بخواهند از ان استفاده کنند.

شاید هزاران نفر باشند که مقاله داده باشند ولی این را بدانید کاری که خودتان انجام داده اید و نتیجه گرفته اید یک چیز دیگر است،​مطمئن باشید خیلی با هم فرق داد.

Secret : حتما سعی کنید میز مطالعه زیبایی داشته باشید و هر چند ماه ان را تغییر دهید یک میز کار مهندسی عالی که خودتان صبح بلند می شوید از پشت نشستن ان لذت ببرید،​انقدر که مغز شما عادت کند به پشت میز نشستن و انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، یا یک کتابخانه عالی برای خود ترتیب دهید و تمامی کتاب های درسی و غیر درسی و دانشگاهی را در ان قرار دهید. یا امروزه همه در خانواده هایشان یک ماشین را در خانواده دارند که سی دی ها یا نوارهایی را در ماشین خود بگذارید که جنبه مثبت داشته باشد نه یک سری اهنگ و وقت تلف کردن چیزی که به معلوماتتان بیفزاید.

در طول زندگی سعی کنید در کنار ادم های خوب قرار بگیرید،​خود بنده به این شکل هستم چندین دوست خوب را در این چند سال برانداز کرده ام و به عنوان دوست برتر انتخاب کرده ام،​که از لحاظی بسیار عالی هستند در مسافرت ها یا تحصیلات یا اخلاق و رفتار،​ حتما آیین دوست یابی و تاثیر گذاری ان را کتابش را بگیرید و بخوانید نویسنده ان دیل کارنگی است.

Secret : اخرین رازی که باید همیشه در خاطرتان باشد این است چگونه نام خود را در تحصیلات و علم بر سر زبان ها بیاندازید؟ انقدر که دیگران به شما اعتماد کنند و به شما به عنوان یک الگو نگاه کنند یا اینکه طوری باشید که علمتان هر روز در حال پیشرفت و اموختن است.

1-بیشتر تحقیق کردن : به هر مشکلی یا ایرادی خبرخورد کردید تحقیق کنید حتی خمیر دندانی که استفاده می کنید یا اکثرا مریض می شوید یا خیلی از کارهای خصوصی که انجام می دهید بنده در مورد چیزی که ندانم چندین روز تحقیق می کنم حتی شده با وب سایت هایی که انلاین مکاتبه می کنند این کار را انجام می دهم. حالا دینی یا عقایدی یا مشاور تحصیلاتی و خیلی چیزهای دیگر از جمله روانشناسی .

2-زیرک تر باشید:​اصلا مومن باید زیرک باشد و بتواند از پس هر کاری بر بیاید.

اگر عاشق کارتان هستید با اطمینان می گویم،​به راحتی می توانید از تمام قابلیت های خود استفاده کنید.

جمله های تحول برانگیز روزانه من!

خوبی تو را به خداوند می رساند به ملکوت اعلا ...

خوب باش و خوب زندگی کن...

یک ,ان ,انجام ,ها ,هم ,های ,را در ,و به ,می شود ,که به ,از ان

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شیمیایی تبریز اَبری سفید مجتمع فرهنگی تبلیغی نور الائمه بروجرد 99 درصد تخفیف!!! کار عجیب یونی بوک در روز دانشجو چاپ بنر اصفهان nicpic دبیرستان دخترانه متوسطه دوره اول پرویت اعتصامی و کاردانش تلاش علیرضا معتمد تابلو برق اطلاعات املاک اصفهان